wtorek, 15 listopada 2011

Rozdanie charytatywne dla Natalki

Zazwyczaj (a właściwie nigdy) nie wklejam na bloga informacji o rozdaniach, ale tym razem sytuacja jest wyjątkowa. Chciałabym Was wszystkie namówić do udziału w  rozdaniu charytatywnym dla Natalki. Szczegóły akcji znajdziecie na blogu Ferrou, o, TUTAJ, a ja pozwoliłam sobie skopiować z bloga Ferrou to, co najważniejsze:


Głównym celem jest zebranie kwoty potrzebnej na operację.

Natalka urodziła się 23.04.2010r. z rozszczepem wargi, podniebienia i wyrostka zębodołowego. Miała problemy z jedzeniem, wydawaniem jakichkolwiek dźwięków i z oddychaniem aż do pierwszej operacji.Natalka miała wtedy 7,5 miesięcy, jak została zoperowana. Operacja polegała na zszyciu wargi i podniebienia. Konieczny jest jeszcze jeden zabieg, który nadchodzi wielkimi krokami. Planowany termin operacji to luty 2012.
Operacja ta ma polegać na wycięciu kawałka kości z bioderka, co bardzo utrudni Natalce poruszanie się aż do momentu całkowitego zagojenia się, wszczepienie tej kości w miejsce brakującej części dziąsełka, i czekanie aż przeszczep się przyjmie. Jest to bardzo skomplikowany zabieg, gdyż jest ryzyko, że przeszczep się nie przyjmie, a także dziecko narzeka na ból w dwóch miejscach. Po operacji dziecko przez 6 tygodni przyjmuje pokarmy w płynie lub bardzo miękkie, nie zmuszające do gryzienia. 

Koszt takiej operacji to 11 tyś złotych. Teoretycznie to nie jest aż tak dużo, w porównaniu z innymi kwotami które są zbierane dla chorych dzieci, jednak rodzice Natalki niestety nie są w stanie zorganizować takiej kwoty. 


Natalka należy do Fundacji "Rozszczepowe Marzenia", dzięki czemu zebranie pieniędzy na operację jest łatwiejsze.

Osoby chcące wziąć udział w rozdaniu muszą spełnić warunek polegający na wpłacie na konto fundacji co najmniej pięciu złotych. Kwota nie jest duża i myślę, że warto i to nie dlatego, że nagrody są wyjątkowo wspaniałe, ale przede wszystkim żeby pomóc Natalce. Akcja trwa do 27 Listopada, więc każdy, kto chce pomóc, na pewno zdąży to zrobić. Ja puszczam przelew jutro, a Was zachęcam.

5 komentarzy:

 1. dziękuję gorąco za tę notkę :*

  OdpowiedzUsuń
 2. lubię takie akcje, kiedy można szybko i na trwałe komuś pomóc :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile smutnych rzeczy się dzieję, dobrze że ludzie pomagają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. witam

  zapraszam na konkurs do wygrania sukienki z japanstyle i nie tylko (do wyboru na portalowym butiku) zasady konkursu na topModeo.pl dla zalogowanych a wystarczy tylko się zalagować nic nie tracisz a wiele możesz zyskać -> ekstra ciuchy na sylwestra sama wybierasz sie nagrodę lub wymieniasz ją na kasę www.topModeo.pl

  (jest to nowy portal który w ramach otwarcia oferuje konkurs i wspaniałe nagrody) na topModeo.pl możesz dodawać zdjęcia, filmy, rozmawiać na czacie, forum, hydeparku, dodawać ogłoszenia (kupię, wymienię, sprzedam) i wiele innych ciekawych mozliwości.. zapraszam

  ps. współpracujemy również z blogami w razie chęci współpracy proszę o kontakt (na portalu w zakładce kontakt)

  OdpowiedzUsuń