sobota, 23 marca 2013

Amerykański spam - blokada anonimowych komentarzy

Dziś krótka notka organizacyjna. Ponieważ na blogspocie ostatnio szaleją amerykańskie boty spamujące (a przynajmniej mam nadzieję, że takiej ilości bzdurnych komentarzy po angielsku nie dodają żywi ludzie), postanowiłam na jakiś czas zamknąć opcję komentowania dla anonimowych czytelników. Mam nadzieję, że wtedy boty o tym blogu "zapomną" i za jakiś czas (dwa tygodnie? miesiąc?) opcja znów będzie aktualna.
Tymczasem osoby, które nie mają konta google ani swojego bloga, a chciałyby coś skomentować lub o coś zapytać, zachęcam do kontaktu mailowego - nr4@o2.pl.

9 komentarzy:

 1. ja po prostu usuwam wszystko co angielskie przy moderacji komentarzy, bardzo dużo osób anonimowych zadaje mi ciekawe i wazne dla mnie pytania i porady , więc duzo bym straciła na blokadzie. Jeszcze nie jest tak źle,żebym 10 spamów dzienie nie usuneła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie anonimowe komentarze zdarzają się rzadko, dlatego myślę, że nikt się nie pogniewa, jeśli taka czasowa blokada zadziała jakoś na ten spam :)

   Usuń
 2. Blogspot powinien coś zrobić z tym spamem ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. Co te boty mają z tego spamu?

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie też ostatnio jest problem ze spamem :/

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak zrobic anonimowe kometarze?

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie ostatnio się ten problem nasilił i choć wszystko blogger wrzuca od razu do spamu - zapełnia mi ten szajs mailową skrzynkę. Niestety, boty nie zapomną. Wyłączyłam już dawno komentarze do jednej starej notki. Prawda taka, że była niewypałem. Ale boty tak sobie ją upodobały, że przez jakiś czas wyświetlana była w "TOP TYGODNIA". W każdym razie chociaż wyłączyłam komentarze kilka miesięcy temu, boty dalej na nią włażą. Wiem, że to boty, niestety notka jest niewypałem a była dodana 2 lata temu. W statystykach nie mam, że ją ktoś odnajduje przez google...

  OdpowiedzUsuń